,,1%’’

Bardzo ciekaw jestem ilu z was należy do tego 1% myślę że dziś to określenie zmieniło znaczenie .

Przeglądając strony internetowe różnych to klubów motocyklowych napotkałem jedno z określeń ,,1%’’ zastanawiało mnie , co to tak naprawdę oznacza ………

1% – określenie używane do zdefiniowania gangów motocyklowych , mające podkreślić ich niezależność i bezkompromisowość wobec przestrzegania narzucanych im zasad, ściślej obecność ponad prawem (1%, czyli niewielka część w stosunku do pozostałej części, a gangi motocyklowe właśnie takimi elitarnymi grupami są). Władze (głównie w USA , gdzie są oni najbardziej powszechni) określają ,,1%’’ jako ludzi wyjętych spod prawa. ,,1%’’ wyrażają swoją przynależność do tej grupy za pomocą naszywek na ubrania bądź naklejek na motocyklach z napisem ,,1%’’ . Do braterstwa jedno procentowców należą takie gangi motocyklowe jak Hells Angels , Bandidos , Outlaws i Warlocks .

Nazwa bezpośrednio nawiązuje do oświadczenia, jakie wydało Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklowe po zamieszkach w Hollister w 1947 roku, które wywołali właśnie członkowie niezrzeszonych klubów. Władze AMA stwierdziły w nim, że 99% motocyklistów to obywatele praworządni, podczas gdy 1% to przestępcy. Od tamtej pory członkowie motocyklowych gangów zaczęli z dumą nosić na swoich skórzanych kurtkach naszywki z symbolem „1%”.

Ciekaw jestem , co dziś myślicie o tym czy od tamtego czasu coś się zmieniło . Czy ten ,,1%” motocyklistów to gangi dla których prawo się nie liczy , czy też po prostu jest to grupa ludzi których nie akceptuje pewna część społeczności i to nie koniecznie związana z klubami motocyklowymi . Choć ja sam nie należę do żadnego klubu to powiem wam z czym mnie kojarzy się ,,1%” gdy zachorował mój syn okazało się że znalazł się w grupie 1% zachorowań tego typu jego przypadek był jedyny w swoim rodzaju o życie walczył siedem lat uśmiech na jego twarzy mimo tak ciężkiej choroby widziałem często łzy bardzo rzadko i on się buntował , bo chciał żyć . Lekarze dawali mu trzy lata on przeżył siedem zbuntował się przeciwko chorobie , przeciwko całej tej społeczności która uważała że dla niego nie ma miejsca tu na ziemi . Ten 1% miał po prostu zniknąć lecz stało się inaczej dziś i ja mogę powiedzieć z dumą że należę do tego ,,1%” ludzie spostrzegają mnie w różny sposób często słyszałem że jestem inny , czasami dziwny lecz czy to mnie wyklucza z tej całej społeczności . Dlatego stałem się buntownikiem takie słowa jak wiara , miłość , śmierć , wojna , pokój dla mnie stały się całkiem innym znaczeniem . Społeczność tu na blogu zna mnie z wpisów które tu zamieszczam tak naprawdę to poznali mnie właśnie tu a co jeżeli spotkali by mnie w rzeczywistości za jakiego człowieka by mnie uważali …

Myślę , że też bym się wyróżniał z tego 99% ja jestem ,,1%’’ lecz pamiętajmy to daje nam 100% . Kocham motocykle , piękne kobiety i jazdę przez drogi często prowadzące donikąd i od dziś będę nosił właśnie takie logo i barwy . Gdy spotkacie mnie po drodze zobaczycie wolnego człowieka walczącego o prawa do życia , wolności i wiary .

Anioł Życia

Dodaj komentarz